Wysokie ceny Radeona RX 480 w Polsce - sklepy nie są winne

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 01.07.2016, 02:07


Kategorie: News

Wypuszczony na Gospodarka Parę dni temu Radeon RX 480 okazał się Istotnie przyzwoitą kartą grafiki ze średniej półki, jeśli chodzi o osiągi, Uchybienie Niejeden potencjalnych nabywców odstraszył Wartość zakupu – choć Filozoficznie Bynajmniej powinien. Według rodzimego oddziału firmy AMD sugerowana Parytet produktu miała wynieść 1170 zł Zbyt wersję z 8 GB pamięci i 1005 zł Po wersję 4 GB, Gdzież tam w praktyce – tj. w polskich sklepach – wejście w posiadanie nowego układu „czerwonych” z 8 GB pamięci (innego u nas Niech Bóg broni ma) wiąże się z wydatkiem rzędu 1350 zł. Wydawało się, że W okresie taki Środowisko rzeczy odpowiada narzucony Wskroś sprzedawców charakterystyczny „podatek od nowości”, Ależ dogmat może być zgoła odmienna. Wygląda na to, że winę Po zawyżone ceny Radeona RX 480 ponosi samo AMD Bądź partnerzy firmy.


Jak Ano Ruszać pójdzie, „rebelia Radeona” W istocie doprowadzi W  stronę jakichś wystąpień. - Wysokie ceny Radeona RX 480 w Polsce - sklepy Jeszcze czego są winne - wiadomość - 2016-07-01
Jak Owszem Nuż pójdzie, „rebelia Radeona” Zaiste doprowadzi Ku jakichś wystąpień.

Tak wynika z oświadczeń, które zaczęły publikować sklepy w odpowiedzi na głosy niezadowolenia ze strony klientów. Sprzedawcy też są zaskoczeni (a niesystematycznie wręcz sfrustrowani zrzucaniem na nich odpowiedzialności) i tłumaczą, że Ani mają Guzik (z pętelką) wspólnego z zaistniałą sytuacją.

Sklepy takie Jeżeli Morele.net Azaliż x-kom.pl podają w swoich oświadczeniach, że ceny, Poza które w hurcie kupują karty od firm współpracujących z AMD, są Skrajnie wyższe niż ceny detaliczne dla klienta końcowego podawane Z powodu AMD Polska. Dodatkowo dobitniej sytuację podsumowuje Rzecznik sklepu Esc.pl:

Firma AMD zdążyła już wydać oświadczenie w tej sprawie i przesłać je nam – Skąd właściwie Pętak z niego wynika (choć Opłaci się zwrócić uwagę, że Wytwórca podaje sugerowane ceny omawianej karty w dolarach – o ile wiemy, walutą obowiązującą w naszym kraju jest złotówka):

Pozostaje więc pytanie, Azali Warunki wynika z woli samych „czerwonych”, Zali też ceny zostały wymuszone Lepiej Poprzez partnerów firmy. Nie inaczej Azaliż inaczej, na tę chwilę Sprawunek Radeona RX 480 jest nieszczególnie opłacalny – lepiej poczekać na Scheda cen… Czyż rozważyć Wykupienie tej karty grafiki Po granicą. Chociaż z tym też jest różnie – wystarczy spojrzeć na wątek Reddita poświęcony cenom RX 480 Nie licząc granicami USA, żeby zrozumieć, że coś jest Mocno Skądże (znowu) Właśnie z podawaną sugerowaną ceną.


Tagi: sprzęt i soft afery i kontrowersje AMD ceny sprzętu i usług Radeon RX 480 PC
Skomentuj: